top of page

ПІВРІЧНИЙ ДАЙДЖЕСТ ФУНДАЦІЇ АНТИСНІД-США В УКРАЇНІ

У літньому дайджесті ми розкажемо про те, чим жила та займалась Фундація АнтиСНІД-США в Україні перші шість місяців 2019 року. Про проекти, події та досягнення AHF Ukraine читайте  

Трішки чисел 2019 року

Our Services
58 758 людей

пройшли тест на ВІЛ у медичних закладах та пунктах тестування за підтримки AHF Ukraine за 6 місяців 2019 року

2 436 людей

дізнались про свій ВІЛ-позитивний статус

100 тисяч презервативів

безкоштовно розповсюдили  за 6 місяців 2019 року

4 млн гривень

AHF Ukraine вклала у систему охорони здоров'я України для підтримки тестування, профілактики та лікування ВІЛ і супутніх захворювань

38 050 пацієнтів

забезпечені безкоштовними медичними послугами    завдяки AHF Ukraine через співпрацю з медичними закладами

+ 3 регіони України, 

в яких реалізовуються програми AHF Ukraine з підтримки пацієнтів з ВІЛ

Вакцинація людей з ВІЛ_edited.jpg

З 2018 року Фундація АнтиСНІД-США в Україні працює над тим, щоб ВІЛ-позитивні люди зверталися за послугою вакцинації, а лікарі мали необхідні знання та навички, щоб вакцинувати людей з ВІЛ

Ми почали говорити з лікарями на тему вакцинації. Стали партнерами з Федором Лапієм, експертом з питань імунізації, якого долучали до спілкування з медичними праціниками по темі вакцинації ВІЛ-позитивних людей. Також разом з Федором розповіли про                              людей з ВІЛ.

На всеукраїнському тренінгу «Агенти змін з вакцинації» Фундація АнтиСНІД-США в Україні підняла серед громадських активістів та фахівців тему профілактики інфекційних захворювань у людей з ВІЛ.

У рамках ініціативи «Дівчата діють» працівники Фундації зустрілись з фахівцями регіональних Центрів СНІДу, щоб обговорити актуальні питання вакцинації від вірусу папіломи людини – розповіли як і навіщо вакцинувати дівчат з ВІЛ.

В окремій             на сторінці у Facebook Фундації АнтиСНІД-США в Україні розповідаємо про графік вакцинації людей з ВІЛ, показання та протипоказання для вакцинації, які щеплення можна робити ВІЛ-позитивним людям. Про те, чи є вакцинація – загрозою чи захистом для людей з ВІЛ розповіла Лариса Гетьман у                   на 

ВІЛ-позитивні люди знаходяться в групах ризику щодо зараження вакцинокерованими інфекціями, більш тяжким їх перебігом, ускладненнями та вірогідністю смерті через них. Разом з тим люди з ВІЛ не розглядаються лікарями як пацієнти, що потребують вакцинації та яким можна її проводити. Люди, що живуть з ВІЛ, також не розуміють важливості щеплень. Це викликано міфами та відсутністю доступної достовірної інформації як у лікарів, так і у пацієнтів.

Logo_of_LB_online_newspaper.png

З 2018 року у фокусі уваги нашої організації репродуктивне здоров’я ВІЛ-позитивних жінок. Ризик захворіти на рак шийки матки в 4-5 разів вищий у жінок з ВІЛ. Тож ми окремо приділяємо увагу питанню щеплення проти вірусу папіломи людини, що є основною причиною розвитку раку шийки матки.

Саме тому ми стартуємо з ініціативою «Дівчата діють» за підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ України, в рамках якої запускаємо кампанію щеплення ВІЛ позитивних дівчат 9-14 років проти папіломавірусу людини.

Пацієнтоорієнтований підхід до надання послуг – це ключовий принцип, який AHF Ukraine впроваджує через активну співпрацю з лікарями та медичними закладами. Ми фокусуємося на роботі в конкретних регіонах та лікарнях й допомагаємо їм покращити послуги так, щоб пацієнти з ВІЛ отримували весь потрібний спектр послуг у межах одного закладу.

 

КЕЙС В ОДЕСІ

Уявіть типовий маршрут пацієнта: людина хворіє, потрапляє в одну з міських лікарень Одеси. Там у неї виявляють ВІЛ-інфекцію. Найчастіше люди з ВІЛ мають туберкульоз як супутнє захворювання. Тому лікарі одразу починають діагностувати, щоби виключити чи підтвердити ТБ. Стандартні для лікарні методи діагностики – рентген легенів та аналіз мокроти на туберкульозну паличку – найчастіше не дають інформації про діагноз, тому що у людей з ВІЛ складніше продіагностувати ТБ, бо він протікає інакше.

 

AHF Ukraine  допомогла вирішенню проблеми тривалої постановки діагнозу. Коштом Фундації пацієнтам роблять КТ. Тепер правильний діагноз встановлюється протягом 1–3 днів. До цього ж пацієнта тримали в лікарні не менше місяця й лікували від пневмонії. За півроку було в Одесі було зроблено 57 КТ для людей, які живуть з ВІЛ: у 50 пацієнтів виявлено туберкульоз, а в одного — онкологічне захворювання легенів.

64665088_387469801871884_692130878784012

Популярність «AHF СтАРТ клубів» набирає обертів. У 2019 році провели 25 зустрічей у 3 містах України. Під час спілкування учасники діляться своїми історіями, підвищують рівень знань про життя з ВІЛ та отримують консультації фахівців.

На одній з зустрічів клубу учасники поспілкувались із сімейними лікарями, аби отримати повну інформацію про підписання декларацій. Ця тема збурила значний інтерес, що свідчить про прогалини у розумінні людей з ВІЛ – яке їх місце в комунікації з сімейним лікарем і медичній реформі загалом.

Відповіді на найпоширеніші запитання учасників ми зібрали 

Ми тестували на ВІЛ на багатьох яскравих заходах

Близько 2000 людей протестувалось

у мобільному пункті тестування AHF Ukraine у 2019

unnamed.png

До Міжнародного жіночого дня разом "Единственная", одним з найбільших онлайн-порталів України, ми створили проект «Поговори з донькою про ЦЕ». У рамках нього запитували відомих батьків-лідерів думок про те, як краще поговорити з донькою про чутливі питання інтимного здоров'я.

Міжнародний день презерватива 2019

Відомий український митець Володимир Бєлоконь та AHF Ukraine створили арт-інсталяцію з елементом доповненої реальності з нагоди Міжнародного дня презерватива. Арт-інсталяція «оживає», щоб мотивувати українців захищати своє інтимне здоров’я та правильно користувалися презервативами, які завжди в моді як простий та надійний засіб захисту від ВІЛ.

            навчальне відео про користування презервативами.

Contact

У травні

AHF Checkpoint Kyiv змінив свою локацію і тепер кожен може протестуватись на ВІЛ та взяти безкоштовні презервативи за адресою

вул. Андрія Малишка, 1 (метро Дарниця)

Ми вдячні нашим партнерам за допомогу та підтримку нашої спільної мети: щоб ВІЛ перейшов із стадії епідемії у стадію хронічного захворювання, яке легко виявляється та до якого існує ефективне лікування. Залишайтесь з нами, далі буде ще цікавіше!

AHF_square.jpg
AHF (AIDS Healthcare Foundation) -

одна з найбільших незалежних неурядових організацій у світі, що протидіє поширенню ВІЛ/СНІД.

Україна, Київ 
вул. Металістів, 12а
(093, 097, 099) 109-29-92 info.ua@aidshealth.org

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
bottom of page